В Банско продължиха традиция и брандираха кабинка с победителката от старта за Световната купа Микаела Шифрин

Спортният министър Красен Кралев и вицепремиерът Екатерина Захариева наградиха победителките в супергигантския слалом в Банско – старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини.

Американката Микаела Шифрин отново показа класата си, като записа две победи за три дни. След нея останаха Марта Басино от Италия и Лара Гут-Бехрами от Швейцария.

Носителката на големия Кристален глобус през последните три сезона спечели спускането в петък и супергигантския слалом в неделя, а в събота завърши четвърта във второто спускане. Така тя се утвърди на върха в генералното класиране с 1225 точки, като увеличи аванса си на 370 точки пред втората Федерика Бриньоне (Италия).

Състезанията приключиха с изключителна оценка за организаторите.

Кралев се включи и в благотворителния търг в полза на Българската спортна федерация за деца и младежи в риск. Събраха се 65 000 лева. Спортният министър спечели трудно наддаването за каска с автограф от Микаела Шифрин.

Тази година беше продължена и традицията победителите от стартове за Световната купа по ски алпийски дисциплини в Банско да имат брандирана кабинка от лифта, съобщиха от БФ Ски.

Концесионерът на ски зоната „Юлен“ изненада приятно днес двойната победителка по спускане и Супер-Г Микаела Шифрин, която обяви, че е впечатлена от уважението към нея от домакините на Световната купа.

Американката позира пред кабинката с нейния лик, а после си направи селфи и видео от церемонията преди да отпътува за Банско.