На язовир Палици се проведе Държавното първенство по спортен риболов за глухи

Завърши Държавното първенство по спортен риболов за глухи, което се проведе на язовир Палици в партньорство със Съюза на глухите в България. Събитието беше финансирано от ММС по Програма за спорт на хората с увреждания. В него участваха 79 участника от 12 клуба – членове на СФГБ.

Спазени бяха всички противоепидемиологични мерки, като преди състезанието бе измерена температурата на участниците. Осигурени бяха дезинфектанти и бе спазена необходимата дистанция.

Победителите бяха наградени с купи, медали и грамоти от председателя и зам.-председателя на Спортна федерация на глухите – Николай Бозев и Христо Станойчев.

Председателят на Съюзът на глухите в България Николай Нинов и зам.-председателя на СГБ Деян Демирев връчиха на победителите предметни награди, а на всички участници сувенири.

Победителите станаха:

На „Плувка” ( индивидуално)

• Първо място – Андрей Николов (СКГ София)
  • Второ място – Мирослав Маринов (СКГ Спринт)
  • Трето място – Георги Сапаревски (СКГ Дупница).

Отборно победители са СКГ Дупница.

На „Дъно” ( индивидуално)

• Първо място – Никола Нанев (СКГ Стара Загора)
  • Второ място – Симеон Симеонов (СКГ Ямбол)
  • Трето място – Евтим Божинов (СКГ Джудо) .

Отборни победители са СКГ Стара Загора.

При жените първото място в състезанието спечели Дочка Русинова ( СКГ Спринт) , втора е Елка Личева ( СКГ Джудо), а трета е Бистра Василева ( СКГ Коко спорт).

Състезанието бе посветено на Международната седмица на глухите, която тази година се провежда от 21 до 27 септември и e на тема „Утвърждаване на човешките права на глухите хора”.

Тази инициатива на Световната федерация на глухите (СФГ) стартира за първи път през 1958 г. в Рим, Италия. Тя се отбелязва ежегодно от световната общност на глухите през последната седмица на септември в чест на същия месец, когато се е провел първият Световен конгрес на СФГ.

„Много съм доволен от организацията и състезанието. Всички бяха много добре подготвени и мотивирани да уловят повече риба, която след измерване на теглото ѝ беше пускана във водоема. Следващото ни спортно участие от календара на федерацията ще бъде Държавното първенство по футзал в Стара Загора от 2 до 4 октомври”, сподели пред Iliev Sport Agency Николай Бозев – председател на спортната федерация на глухите в България.