Родните грации спечелиха пълен комплект медали от Световната купа в Минск

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели пълен комплект медали на проведения през уикенда турнир за Световната купа в столицата на Беларус. Момичетата завоюваха златен медал във финала на обръчи и бухалки с оценка 28.600, което им донесе титлата. На второ място остана отборът на Беларус, а бронзовите медали са за гимнастичките на Украйна.

Грациите ни спечелиха и бронзов медал във финала на пет топки. Възпитаничките на Весела Димитрова се представиха много силно и постигнаха резултат 29.450, което им отреди трето място след силната игра на Италия и Русия. Италианките заслужиха титлата с оценка 29.800, а резултатът на рускините бе идентичен с този на нашите грации – 29.450, но те получиха по-висока оценка за изпълнение (8.75 срещу 8.65 за нашите), което им донесе сребърните медали.

Ансамбълът на България в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечели и сребърен медал в многобоя. Момичетата на старши треньора Весела Димитрова и помощник-треньора Михаела Маевска играха без грешка и в двата дни и показаха на всички – специалисти, съдии, конкуренция и фенове, какво означава художествена гимнастика.

И в двата дни от всички претенденти за медали без грешка игра само ансамбълът на България.