„Компас крос Русе“ с държавната титла на спринтова щафета

Ориентировачите на „Компас крос Русе“ с държавната титла на спринтова щафета

Ориентировачите на „Компас крос Русе“ доминираха в държавното първенство на спринтова щафета, състояло се в Елена и в югозападните околности на града. Квартетът в състав Мая Недялкова, Тодор Йорданов, Петър Борисов и Велина Колева грабна златото, като изпревари с 4:02 мин. своите съотборници Десислава Бахчеванова, Стефан Йорданов, Атанас Бояров и Миряна Бойкова. Бронзът за втория отбор на „Вариант 5 Търговище“ осигуриха Цвета Илиева, Ивайло Драгоев, Божидар Куртев и Десислава Димова.  В това състезание имаше много дисквалифицирани щафети, една от които бе на „Вариант 5 Търговище I“, финиширала първа, но след като последният пост бе преминал през забранена зона и така „Компас крос Русе“ станаха шампиони. Дисквалифициран бе и друг отбор фаворит – „Младост Благоевград“, заради дупчена грешна точка на един от постовете.

В спринта най-бърз бе Иван Сираков от „Вариант 5 Търговище“, финиширал само 5 секунди пред своя съотборник Стефан Йорданов, трети на 18 сек. от победителя се нареди Петър Борисов от „Компас крос Русе“. При дамите двоен триумф записаха представителките на „Младост Благоевград“ със златото на Кристина Иванова и среброто на Лилиана Гоцева, изостанала на 1:10 мин. Андрей Дяксова от „Карлък Смолян“ е трета, на 1:20 мин. от шампионката.

На средната дистанция, при 87 стартирали по 4.4-километровото изпитание шампион е Владимир Атанасов от „Бегун Варна“, изпреварил с 1:21 мин. асът в ски-ориентирането Станимир Беломъжев от „Ски клуб Хемус Троян“, трети на 2:44 от шампиона финишира Иван Сираков. При дамите по 3.5-километровото трасе се състезаваха 56 участнички, като призьорките се оказаха същите както в кратката дистанция. Този път обаче Лилиана Гоцева изпревари с 1:20 мин. Кристиана Иванова, бронзът отново бе за Андрея Дяксова финиширала с изоставане от 2:37 мин.