Сребърен и бронзов медал от Европейска купа по спортно катерене в Швейцария

Сребърен и бронзов медал за българските състезатели на Европейската купа по спортно катерене в Остермюндиген, Швейцария

Продължава успешното участие на българските състезатели в европейските купи по спортно катерене за юноши и девойки в Остермюндиген от втория кръг в дисциплината трудност.
След златния си медал в Имст (Австрия) преди седмица, сега Александра Тоткова спечели среброто при девойките 16/17 г. в трудността. С това се Алекс се изравни по медали с голямата си съперничка – Маркета Яносова (Чехия), с която вече имат по един златен и сребърен медал в европейските купи тази година.
При юношите 14/15 г. Николай Русев заслужи първия си бронзов медал в трудността! Николай Ангелов остана на 8-мо място.
От  11-ти до 13-ти юни в Имст, Австрия се проведе европейска купа по спортно катерене за юноши и девойки в дициплините трудност и скорост. Нашите млади състезатели завоюваха 2 златни и 1 бронзов медал. Николай Русев спечели титлата при юношите, а Матей Мицев се пребори за бронзовия медал. Боян Киров зае 13-то място в групата. Александра Тоткова спечели втора титла, а Слав Киров остана на 9-то място.