Биатлонистите на „Амбарица“ с най-много държавни титли

Вяра Чолакова единствена спечели трета титла за три дни в индивидуалните стартове от завършилото днес на Белмекен държавно първенство по биатлон за юноши и девойки. По дългата дистанция състезателката на „Амбарица“ Троян бе най-бърза, като макар и със седем грешки на рубежа изпревари представителките на „Рожен“ Йорданка Йончева (5) и Теодора Владева (6). Трите финишираха в същия порядък и в спринта, и преследването, като така не позволиха на друга да спечели медал в индивидуалните дисциплини от държавния шампионат.
При юношите златото бе за Зефер Велиев. Представителят на „Амбарица“ изпревари устремилият се към трета титла Цветан Данаджиев от „Аякс“ Троян, трети е Ивайло Грънчаров също от „Амбарица“, като и тримата направиха по 7 грешки на стрелбището.
При по-малките Георги Джоргов (5) от „Сапарева баня“ стигна до златото, втори е неговият съотборник Веселин Белчински (4), а Ивайло Ковачев (5) от „Амбарица“ не успя запише три поредни победи и този път се задоволи с бронза. Само с 4 пропуска на рубежа Ирина Георгиева от „Аякс“ триумфира при момичетата, вицешампионка е Йоана Найденова (6) от „Амбарица“, трета финишира победителката в преследването Райа Аджамова (8), също от „Аякс“.
Шампиони в щафетите станаха отборите на „Амбарица“ при юношите, „Рожен“ при девойките, „Сапарева баня“ при момчетата и „Аякс“ при момичетата. В крайното подреждане по медали първи са представителите на „Амбарица“ с 15 отличия (6 от тях златни), пред „Аякс“ с 12 (5), „Рожен“ 9 (1), „Сапарева баня“ 9 (3), „Банско“ и „Стамболово“ са с по 1, но без титла.

Край Белмекен ще се състоят държавните шампионати за мъже и жени. В тях ще участват най-добрите ни биатлонисти, които се завръщат след 5-месечно отсъствие от страната, заради участия в световни първенства и купи.