Българският отбор на второ място по медали от Европейското първенство по борба

Българските борци донесоха много положителни емоции на родните фенове с изключителното си представяне на приключилото вчера европейско първенство в Рим. В крайното класиране по медали страната ни зае престижното второ място. Нашите спортисти спечелиха общо 6 медала, три от които титли – на Миглена Селишка (50), Мими Христова (65) и Едмонд Назарян (55), както и сребро на Биляна Дудова (59) и Даниел Александров (82) и бронз на Тайбе Юсеин (62).

На върха в класирането с общо 21 медала, от които 9 златни, шест сребърни и 6 бронзови е Русия. Зад нашите борци са представители на 17 нации, които взеха участие тази година в европейското първенство.

Шампионатът бе част от подготовката за оставащите две олимпийски квалификации – европейската в Будареща от 19 до 22 март и световната в София от 30 април до 3 май. Само финалистите ще вземат квоти за Игрите в Токио 2020.