9 медала за България само за 2 дни на Европейските игри в Минск (видео)

Снимки: БОК, Костадин Андонов.

С 9 медала, от които 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови България е на 9-то място в класирането по нации на Европейските игри в Минск. За два дни спечелихме почти колкото за целите предишни Европейски игри в Баку преди 4 години, когато бяхме с 10 отличия. Стискаме палци за следващите наши представители през идните 7 дни в столицата на Беларус.

Първото злато за България на Европейските игри в Минск спечели Мария Оряшкова с титлата на самбо в кат. 80 кг.

Два пъти сребро и бронз за българския ансамбъл по художествена гимнастика на Европейските игри в Минск, а Катрин Тасева спечели сребро и бронз при индивидуалните състезателки.

Бронз и за Антоанета Бонева на 10 м въздушен пистолет на Европейските игри в Минск. Мария Гроздева остана на точка от финала и се нареди 12-а в крайното класиране.