4-то място за Александра Тоткова във Франция на Европейската купа по спортно катерене – трудност

oznor

На завършилия днес II кръг от Европейската купа по спортно катерене – трудност за юноши и девойки, Александра Тоткова зае четвърто място при девойките Youth B – 14-15 г.

Алекс започна страхотно състезанието и поведе в квалификацията, но е била спряна от съдиите по маршрута поради пропускане на задължително включване в примка от точно определена хватка, съобщават от Българската федерация по катерене и алпинизъм.

Победителка в нейната възрастова група е французойката Ориане Бертоне, а френските състезатели доминираха в състезанието, спечелвайки 5 от 6-те златни медала.

Класирането на останалите българи:

юноши 14-15 г.: Слав Киров – 23-то място;

девойки 16-17 г.: Ерика Велев – 32-ро място;

юноши 16-17 г.: Петър Атанасов и Димитър Русев делят 32-ро място, Христо Урумов – 38-ми.