Пореден успех за Александра Тоткова на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки

cof

Сребърен медал, осмо и единадесето място спечелиха българските състезатели на Европейската купа по спортно катерене – трудност, за юноши и девойки.

Александра Тоткова завоюва сребърен медал при девойките 14-15 г. на провелия се в Остермюндиген, Швейцария, I кръг от Европейската купа по спортно катерене – трудност, за юноши и девойки.

Алекс делеше 4-7 място след квалификациите, но на финала даде всичко от себе си и успя да се пребори за сребърния медал в състезанието, съобщават от Българската федерация по катерене и алпинизъм. Победителка в групата стана Ориане Бертоне от Франция, която единствена успя да направи ТОП и на трите маршрута в състезанието.

Слав Киров при юношите 14-15 г. се класира осми в групата.

При юношите 16-17 г. Петър Атанасов се пребори за място на финала, където остана 11-ти, след като пет състезатели постигнаха резултат 24+ и резултата от квалификацията реши подреждането.

Другият наш представител в групата Димитър Русев се класира на 38-мо място, а при девойките Ерика Велев е 23-та.

В класирането по нации България е на 9-то място от 22-те страни-участнички. Начело е Франция, следвана от Австрия и Швейцария.