| събития | история | спортни дружества | спортни клубове | посолства | за нас | галерия | контакти | списанието І

І параолимпийци І авиация І аеробика І акробатика І баскетбол І бадминтон І бекгемън І биатлон І бобслей и шейни І бокс І бънджи скокове І борба І

І бейзбол и софтбол І волейбол и плажен волейбол І вдигане на тежести І ветроходство и сърф І водна топка І гребане І гимнастика и скокове на батут І

І джудо и самбо І еърсофт и пейнтбол І естетическа групова гимнастика І йога І кану каяк и каяк слалом І колоездене І конна езда І кърлинг І лека атлетика І

І стрелба І стрелба с лък І карате І триатлон І пентатлон І муай тай І ориентиране І плуване и синхронно плуване І скокове във вода и гмуркане І ски и скокове І

І сноуборд І сумо І таекуон-до І тенис на маса І тенис І фигурно пързаляне І фехтовка І футбол І художествена гимнастика І хокей на трева І хокей на лед І

І хандбал І шахмат и шахбокс І шортрек І

КИОКУШИН КАРАТЕ

През Май 2008 във Витория, Испания се проведе Европейското Първенство за мъже и жени по карате киокушин. Даниела Динева стана европейска шампионка. Бронзови медали спечелиха Петър Мартинов и Данаила Чернева. Бронзови медали спечелиха Стилиян Петров и Анелия Асенова. Петър Мартинов спечели наградата за тамешвари с 20 счупени дъски. В осмицата се наредиха Александър Петров, Надежда Петрова и Йордан Янев.
Даниела Динева има 15 златни, 6 сребърни и 7 бронзови медала. На Европейско Първенство в Барселона (2006) Динева се класира на 5-то място , а на Европейското в Месина (2006) взима бронза и застава на 3-то място. На Световно Първенство в Чиба , Япония (2007) Динева се класира на 2-ро място и взима среброто. На Европейското във Волос, Гърция (2007) Даниела Динева отново печели среброто. На Европейското в Риза, Германия (2007) Динева се класира на 3-то място и взима бронзовия медал.
Стилиян Петров е многократен медалист и републикански шампион на България. Петров участва в първата международна гала България - Русия (2006), където завършва с равна среща с Артур Бабаев, който е многократен шампион на Русия. Стилиян Петров участва в международния турнир Ichi Geki, където побеждава двукратния Европейски шампион Пьотър Мочидловски от Полша.
Носител на бронзов медал е и Валери Димитров от 9-ти Световен отворен шампионат по киокушин в Япония. Димитров влезе в оспорван полуфинал с шампиона Такаюки Цукагоши. При абсолютно равностойна игра, съдийското отсъждане в полза на Цукагоши го изправи в битка за третото място с Роман Нестеренко от Русия. За Валери Димитров се присъди и наградата за най-техничен състезател. Със същата награда бе удостоена и Гергана Атанасова, която се класира 4-та при жените. Това беше първото световно първентство за жени в абсолютна категория. Атанасова взе първата си среща с ипон, втората я изправи срещу Рие Като (Япония). В третата си среща отсрани тазгодишната европейска шампионка Eдит Абрахам (Унгария). На полуфинала се изправи срещу фаворитката на домакините Мисаки Сато. Срещата продължи след меренето на кантар, където само японските съдии видяха победата на Мисаки Сато. Милуш Драганов спечели първата си среща с ипон, а втората с възари. В третия кръг се изправи срещу световният шампион в тежка категория от 2001г, Денис Григориев (Русия). Голямата разлика в ръста и килограмите си каза тежката дума и Милуш загуби в редовното време. Димитър Попов също победи в първата си среща с ипон, а след три тежки продължения във втората отстъпи на Тейши Ватанабе (Япония). Димитър Попов е петкратен европейски шампион! Ветеранът Димитър Трампов победи в първата среща с ипон, а във втората се изправи срещу шампионът на Русия - Роман Нестеренко. След съдийско решение от 3:2 гласа Трампов отстъпи след второто продължение. Цветелина Николаева доминираше през цялото време, но съдиите й наложиха две наказания и в надпреварата продължи Мимико Фукуда.